Nyitott határok a Kárpátok vadvilágának
A Kárpátok régióban a biológiai sokféleség csökkenésének megállítására irányuló intézkedések
elengedhetetlen feltétele a határokon átnyúló együttműködés.
Az összehangolt adatgyűjtést
Romániában, Ukrajnában, Szlovákiában és Magyarországon lobbizással, és közös tevékenységekkel kombinálják a biodiverzitás megőrzése érdekében. A projekt javítani fogja az ökológiai összekapcsolhatóságot a négy országban, és támogatni fogja a farkasok (Canis lupus), a barnamedvék (Ursus arctos) és a kárpáti hiúzok (Lynx lynx) integrált élőhelykezelését a következők szerint:
● Egységes módszertan létrehozása, és végrehajtása az ökológiai folyosók azonosítására, és kijelölésére;
● a projekt célterületén, a határokon átnyúló, a nagyragadozók szempontjából kulcsfontosságú ökológiai folyosók hálózatának azonosítása;
● a nagyragadozó fajok állományainak megőrzését, a fenntartható fejlődését célzó intézkedések közös kidolgozását;
● az ökológiai folyosók működésének javítása, az ökoton területek és az erdős enklávékon belüli füves növényzet minőségének javításával;
● az ökológiai folyosók kezelésének és védelmének javítása promóciós tevékenységek és tréningek által;
● a Kárpátok nagyragadozóinak az ökológiai folyosók védelmével kapcsolatos tájékoztatás, oktatás és tudatosság szintjének növelése, valamint az emberi és a vadon élő állatok közötti konfliktusok megelőzésére irányuló intézkedések fokozása.
An estimated 8000 brown bears live in Central and South-eastern Europe.
About the project
The project is funded under the Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine, ENI Cross-border Cooperation Programme 2014-2020. Project partners include WWF-Romania – Maramureş Branch as lead beneficiary, the Slovak Ornithological Society/BirdLife, NGO RachivEcoTur (Ukraine) and Aggtelek National Park (Hungary).